12% намаление с код BONAMI12 | Спестете днес →
Birthday Deals | Спестете до 50% →
20 Лв за ВасРегистрацияВходКошницаMenu

Преобразяване на вила Babeta от Луси Янотова

Тя не е търсила съвършенство, нито е разполагала с неограничен бюджет. Все пак искала да превърне занемарената вила в приятен летен дом, в който да прекарва време със семейството си. Затова се заела с ремонта. Заедно със съпруга си и дизайнерите тя в крайна сметка създала място, където е удоволствие да се отпуснеш.

Вдъхновете се от преобразяването на вилата на Babeta от инфлуенсърката Луси Янотова.

Babeta е била голямо предизвикателство от самото начало. Но Луси видяла голям потенциал в тъмната и претъпкана колиба. И затова тя и съпругът ѝ решават да я върнат към живот в началото на годината.

Така те започнали да търсят вдъхновение и насоки, докато накрая, с много малък опит в изработката, взели четките и сами боядисали почти целия интериор на къщата.

По този начин те постигнали ефирността и лекотата, от които се нуждаело пространството.

Вила Babeta преди преобразяването

След това те се доверили на Bonami и на дизайнера Линда Поволна за обзавеждането и оформянето на пространството.

Те се обърнали към нея с желанието да включи в интериора фин нюанс на тюркоазено синьо, както и да се заеме с осветлението, което изисквало специфичен тип осветителни тела поради високите тавани и греди.

Накрая, но не на последно място, те искали да помогнат и за свързването на жилищното пространство с градината, създавайки "дневна на открито" на терасата.

Вила Babeta след преобразяването

Дизайнерът Линда Поволна беше в хармония с нас от самото начало, така че си паснахме идеално. Всичко, което трябваше да направим, беше да й изпратим няколко от оригиналните снимки на Бабета и още от първата онлайн среща, на която тя ни показа проекта, със съпруга ми знаехме, че не искаме да променяме нито едно нещо. Нейният личен опит с удобството на всяка част, цветовите комбинации и практичността беше безценен.

Луси Янотова, собственик на Babeta Cottage

По тази причина още от първия момент на сътрудничеството дизайнерката Линда Поволна се интересуваше от това как семейството обича да прекарва времето си, дали се храни заедно на една маса и какви цветове предпочита. След това тя използва тази информация, за да създаде пространство, което е едновременно стилно и функционално.

Коронният камък на интериора, според Луси, е фотьойлът, който заедно с пастелния скрин е един от най-популярните елементи на уикенд къщата.

Линда Поволна за трансформацията: Вдъхновихме се от скандинавските къщички

Какви решения е трябвало да бъдат направени за такова малко пространство и какво е повлияло за получената цветова палитра? Авторът на проекта и ръководител на отдела за интериорен дизайн, Линда Поволнà, разкрива това в следващото интервю.


Какъв стил избрахте вие и собствениците за това пространство и защо?

За този красив и нетипичен интериор напълно уважих идеята на инвеститорите, тъй като от самото начало напълно се идентифицирах с нея и смея да твърдя, че не бих я проектирала по друг начин. Люси и Хонза имат страхотен вкус и бях много впечатлена от идеята им за интериора на вила "Babeta" и по тази причина очаквах с нетърпение да работя с тях.

Бяхте ли ограничени от нетипичното разположение на вилата?

Интериорното разпределение на това пространство е просто типично за по-малка ваканционна вила, така че да. Трябваше да се съобразим с максималните възможни размери за всяка мебел, но все пак успяхме да създадем функционално пространство с всички зони, които имат своята функция и които собствениците искаха да има.

Какво използвахте при избора на цветовата палитра?
Това се основаваше главно на идеята на Люси за лек, ефирен интериор, вдъхновен от скандинавските кабини. Преобладават светлите нюанси на дървото, а целият интериор на вилата е боядисан в бяло. Комбинирахме ги с естествени материали като дърво, юта, памук и други...

Гредите ли затрудниха намирането на подходящо осветление?

Люси имаше идея за доминиращи висящи лампи, висящи директно от гредите, допълнени от настолни лампи и осветление на скрина, за да се създаде по-уютна атмосфера. Идеята за окачване на някои забележителни осветителни тела на тавана ме развълнува и се опитах да намеря нещо необичайно в асортимента ни в Bonami, което да пасне на интериора и мисля, че успяхме.

На какво се спряхте при по-малките аксесоари и декорации?

При избора на по-малките аксесоари и декорации се опитах всичко да отговаря на цялостната концепция по отношение на материала и цвета. Честно казано, беше ми доста трудно да избера от многото красиви декорации, които Bonami предлага. Но в крайна сметка успях да се справя и в интериора има всичко, което трябва да бъде там - дори красивите неща, които го допълват.

Имаше ли определен елемент, който използвахте, за да оформите цялото пространство?

Люси искаше мек нюанс на тюркоазено синьо като допълнителен цвят в този интериор. Затова избрах скрин в този нюанс, а след това координирах цветово всички декорации и текстилни аксесоари около него.

Какво друго ви вдъхнови при проектирането?

Както вече споменах, собствениците имаха доста ясна представа за интериора, която доуточнихме с помощта на табло за вдъхновение. За това ни помогна Pinterest, където намерихме много идеи, най-вече от скандинавските интериори, от които се вдъхновихме.

Собствениците поставиха ли ви някакви граници, в които да се вместите или имахте свободна на въображението?

Със собствениците се работеше абсолютно чудесно. Истинско удоволствие е да създадеш интериор, в който визията на дизайнера и инвеститора са в хармония. Единственото им изискване беше да се запази функционалността на цялото пространство за всички членове на семейството, така че всеки да може да намери място за любимото си занимание.

Какъв съвет бихте дали на тези, които планират да ремонтират вила или уикенд къща?

Направете своята къща за почивка удобна. Не я използвайте като склад, а внимателно подберете само предметите, които ви харесват и които ви доставят удоволствие. Само така тя ще изпълнява предназначението си и вие наистина ще се отпуснете там. Тогава тя си заслужава и не е нужно да тежи на бюджета.