Добре е да знаете: Поради естествените свойства на лена, цветът на продукта може леко да варира в отделните парчета.
Подарете си истинско качество под формата на кухненски текстил от литовската марка Linen Tales.
Тази престилка ще ви спечели с комбинацията си от прост дизайн и първокласен материал. Тя е изтъкана изключително от 100% лен (215 г/м²), който е избран заради своята мекота и издръжливост.
Благодарение на удобното закопчаване с връзки можете лесно да регулирате размера на престилката. След това двата удобни предни джоба могат да се използват за всичко, което трябва да държите под ръка, когато готвите.
С правилната грижа тя ще ви възнагради с дълготрайна издръжливост. Ето защо сме записали как да го направите:
Пране
Когато перете ленени текстилни изделия за първи път, се препоръчва да ги перете в по-студена вода. Това ще задвижи процеса на мерсеризация, който ще придаде на тъканта копринен блясък и ще увеличи здравината ѝ. По време на първото изпиране отделете бельото от другото пране. При следващите изпирания температурата може да се повиши до 40 градуса, а при по-упорити петна можете да повишите температурата до 60 градуса. Тази температура ще разхлаби гладките влакна на бельото и ще премахне всички петна.
Ако в пералната машина имате възможност за избор на нивото на водата, изберете възможно най-високото, тъй като ленените влакна са силно абсорбиращи. Избягвайте да слагате повече друго пране в пералната машина, тъй като при ленените тъкани това ще доведе до усукване или загуба на формата им. Уверете се, че другото бельо, което се пере заедно с лененото, е със същия цвят, тегло и инструкции за пране.
Ръчно пране
Ръчното пране на бельо може да издържи на леко накисване, но не изстисквайте, не усуквайте и не търкайте плата. Ръчното пране е най-подходящо за дрехи, които не са силно замърсени, или за ленени тъкани със свободна тъкан, които биха могли да се повредят в пералната машина.
Детергенти
Използвайте неутрални или меки перилни препарати, които не съдържат избелващи агенти като хлор или пероксид. Не изсипвайте перилния препарат директно върху тъканта, а го добавете директно във водата - добавете прането, след като ваната се напълни с вода или докато перилният препарат се разреди във водата. Уверете се, че целият перилен препарат е напълно изплакнат от прането, преди да го изсушите.
Белене
Перилните препарати, които съдържат избелващи агенти, са идеални за бели дрехи и не трябва да се използват за пране на цветни дрехи, в противен случай може да се стигне до загуба на цвят или други повреди. Хлорните избелители могат да отслабят влакната и да причинят жълто оцветяване. Ако тъканите се нуждаят от избелване, използвайте избелващо средство на кислородна основа.
Съхнене
Не изстисквайте дрехите си преди сушене, какъвто и метод на сушене да използвате - сушене в сушилня или сушене върху хавлиени кърпи - уверете се, че дрехите ви са леко влажни преди гладене. Сушенето на бяло бельо на слънце помага за запазване на първоначалния цвят на тъканите. Сушенето е един от най-вредните процеси в текстила, тъй като отслабва влакната, които се свиват и образуват бръчки. Изсушеното бельо може да възстанови естественото си съдържание на влага, като абсорбира отново влагата от въздуха.
Жезлене
Извадете прането от сушилнята веднага след приключване на процеса на сушене, за да запазите влажността му и да намалите риска от накъдряне. Използвайте ютията за сгънати и плоски дрехи или при необходимост. Гладете бельото от обратната страна на ютията. Използвайте ютията за пара на настройката за горещо/топло и използвайте воден душ, ако е необходимо.
Свиване
Нашите ленени тъкани са изключително устойчиви на свиване в сравнение с обикновените тъкани, които не могат да се перат. Предварително изсушените артикули обикновено се свиват с 3% или по-малко. Не почиствайте сух лен, особено в гореща среда, което най-вероятно ще предизвика процеса на свиване.